Форуми Извън темите Дискусии
  • Тема: Какво е мнението ви за инфрачервеното отопление???

    Назад към темите
    (0 гласа)
    • 5 август 2013 г., 16:16:45 EEST
    • (Moderator)
      • Публикации:
        499
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        4
      • Репутация
        4 -1

      Без име

    • 5 август 2013 г., 16:18:49 EEST
    • (Moderator)
      • Публикации:
        499
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        4
      • Репутация
        4 -1

      Без име

      Лъчите му са равномерни, здравословни и екологично чисти

      Отоплението на третото хилядолетие – така наричат специалистите инфрачервеното отопление. Съвременните лъчисти системи работят на принципа на слънцето - равномерно и във всички посоки, като използват инфрачервения спектър, в чийто диапазон свети и огромният естествен енергиен източник. Усещането е като в ранна пролет - въздухът е свеж и хладен, но човек се чувства приятно топло. С инфрачервенето отопление може да се създаде благоприятна и комфортна обстановка - независимо от сезона, не само в дома или офиса, но и в хотела, на балкона, в кафенето на открито, в супермаркета.

      Начин на действие - топлината на Слънцето

      Дори в студен зимен ден, ако слънцето грее силно, чувстваме, че ни е топло. Разликата е очевидна ако застанем на сянка - веднага отново усещаме студа. По същия начин работят и инфрачервените панели - когато инфрачервеният панел излъчва топлина, всички твърди предмети (стени, под, таван, мебели и  хора) се затоплят директно, без да е необходимо въздухът да е повишил температурата си преди това. Повърхностите и вещите акумулират топлината  и отново я отдават в пространството, затопляйки и самото помещение.

      • Въздухът остава почти неподвижен - няма завихряне на прах и микроби.
      • Стените винаги са малко по-топли от въздуха и не се образуват кондензни плесени.
      • Въздухът не се изсушава, непрякото му нагряване позволява да се поддържа нужното ниво на кислород и влага в помещението. Микроклиматът е здравословен и природосъобразен.
      • Температурните разлики в помещението, характерни за класическите отоплителни системи, значително намаляват, с което изчезва ефектът “студени крака - топла глава”.
      • 45% икономия на енергия - заради липсата на работа по инерция при включване и възможността за зоново отопление - лъчистите уреди топлят ефективно само там, където е нужно.
      • Инфрачервеното отопление създава по-добър комфорт при по-ниска температура.
      • Отоплителните панели са напълно безшумни.
    • 5 август 2013 г., 16:21:51 EEST
    • (Moderator)
      • Публикации:
        499
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        4
      • Репутация
        4 -1

      Без име

      До сега се отоплявахме на газ.Имаме локално парно.Но зимата дори в условията на Гармания на мен ми е студено.Затова търся друг вариант.Който е не по скъп ,но наистина ще чувствам топлината.

      Намерих в нета това за инфрачереното отопление.Но дали наистина е така ?Имате ли впечатления?

    • 6 август 2013 г., 3:40:22 EEST
      • Публикации:
        18
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        0
      • Репутация
        0 0

      Без име

      Аууууу. Ментира ! През 2005 година си купих такива в България. Мой познат  беше вносител на тези радиатори от Франция. Направи им  голяма реклама .Рекламата беше нещо от рода до колкото си спомням , че не изразходват излишна енергия за затопляне на цялото помещение а затоплят само човешкото тяло като има някакво взаимодействие между него и инфра червените лъчи , Същото се отнася и за предметите. Много са красиви представляват едно матирано стъкло което го закачаш на стената. Така като ги гледам на снимката изглеждат на същите .Изчислихме че за помещението за което ми бяха необходими 48 кв.м. ( хол с трапезария кух.блок ) са ми необходими  3 бр. Аз купих 2 бр. за проба като ги разположих така , че  да препокриват квадратурата:))) Спомням си , че цената беше  доста сериозна  и затова не взех три. А и ако ще се набутвам поне да бъде само с два. :))) Както и се случи , зимата си бях Б-я 2 месеца умрях от студ.  След това тези радиатоти ги сложих единия в спалнята другия в тази предназначена за детска а на тяхно место си купих един голям климатик и реших проблема .  Ефектни са но на мен не ми свършиха работа и неможах да разбера до колко са икономични, аз винаги съм плащал най-много ток от другите живеещи  . Тази покупка за себе си съм я зачислил в графа - ПРЕЦАКАН ! :))))

    • 6 август 2013 г., 3:47:28 EEST
      • Публикации:
        18
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        0
      • Репутация
        0 0

      Без име

      За мен по-добро отопление от парното няма , но аз на времето помислих за всичко само за отоплението-не !!! Сипвай си през зимата по чаша червено вино ще ти бъде по-топло ! :))))

    • 7 август 2013 г., 8:58:12 EEST
    • (Moderator)
      • Публикации:
        499
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        4
      • Репутация
        4 -1

      Без име

      Изолацията на къщата ни е много добра .Парното работи на максимум и има достатъчно радиатори.Но през зимата ,въпреки не много ниските температури тук е студено.Тази година слагах допълнителни духалки за да се стопля и платих 500 евро повече.Тук тока е скъпичък.Затова търся решение което да ме стопли.Интересно защо на мъжете в къщи им е винаги топло.

    • 8 август 2013 г., 2:09:35 EEST
      • Публикации:
        18
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        0
      • Репутация
        0 0

      Без име

      В спалнята един радиатор ми върши работа, включвам го преди лягане , въздуха е приятно затоплен и след това го изключвам защото не обичам да спя на топло. Но в хола и трапезарията резултат нула, затова купих климатик. Явно на теб не ти е студено  когато има въртене на топлия въздух в помещението както с духалката, особенно  ако  я сложиш пред теб директно да духа . :))))) Не мога да ти кажа дали ще постигнеш същия ефект с радиаторите . Освен това са малко скъпички доколкото си спомням единият струваше около 800 лв някъде.

    • 8 август 2013 г., 2:54:51 EEST
      • Публикации:
        18
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        0
      • Репутация
        0 0

      Без име

      Аз сега съм на  вълна Smart TV + 3D. На LG ,3D-то било пасивно на Samsung активно. Едните казват , че пасивното било по-добро от активното , другите обратно. Единият бил по-подходящ за слабо осветено помещение другия за по-осветено. Луда работа. Въртя се в един кръг.:)))


    • 8 август 2013 г., 10:18:52 EEST
    • (Moderator)
      • Публикации:
        499
      • Благодарил(а)
        0
      • Благодарности
        4
      • Репутация
        4 -1

      Без име

      Изчакаи малко.Времето ще покаже.Все пак не го купуваш за седмица.

      Ние имаме Samsung и съм доволна.Но това е винаги лично решение.

    Пояснение на иконите и правилата

  • Темата има отговор
    Гореща тема
    Непрочетена тема
    Няма отговори
    Затворена тема
    BBCode  е разрешено
    HTML  е разрешено
    You don't have permission to post or reply a topic
    Нямате права да редактирате тема
    Нямате права да изтриете тема
    Нямате права да одобрите тема
    Нямате права да слагате отметка на тема
    Нямате права да затворите тема
    Нямате права да местите тема

Добавете репутация

Желаете ли да добавите репутация на този потребител за тази публикация?

или Откажете