• Добре дошли на сайта за онлайн психологическа консултация и обучение.

    Здравейте!

    За оздравяването на душата никога не е нито прекалено рано, нито прекалено късно". 
    Епикур
     
    Избрах тези думи за мото, защото първата стъпка към кабинета на психолога и психологическото консултиране обикновено е свързана с несигурност, съмнение и много въпросителни. 
     
    В трудни моменти, когато не можем сами да намерим решение, да се обърнем за помощ и подкрепа към психолог, е проява на будно съзнание, реалистично отношение и грижа за себе си. Психологическото консултиране е условие за добро психично здраве, за ефективно управление на живота, за развитие на компетенциите ни за комуникация, за себепознание, за емоционална интелигентност.
     
    Кои са поводите за среща с психолог? Ето една малка част от това, което споделят хората:
    „Тук съм, защото изпитвам силна тревожност през по-голямата част от времето.”
     „За четвърти път ми се случва едно и също нещо във врвъзките ми с момичета. Чудя се дали съм способен на нормална връзка.”
    „Непрекъснато работя, не ми остава време за мен самия”.
    „Не мога да оставам сама, задушавам  се.” 
    „Страх ме е, че не се справям, не правя нищо както трябва.”
    „Животът ми е пълен провал”.
    „Не мога да контролирам гнева си. Когато съм ядосан правя неща, за които после съжалявам”.
    „Искам да се науча да остоявам мнението си без страх, че ще ми се подиграват”. 
    „Бракът ми не върви, опитах всичко, но не се получава. Не зная какво бъркам.” 
    „Искам да променя живота си, да се освободя от миналото си”...
     
    Работата с психолог представлява дълбинно изследване на начина, по който мислите, как убежденията са свързани с емоциите  и как това  влияе върху поведението. Понякога се използват психологически въпросници, които могат да помогнат да се открият механизмите, по които човек функционира и да ни улеснят в избора на стратегия. В някакъв етап на психологическото консултиране  е възможно да направим психологически упражнения, чиято цел  е да помогнат на човека да вникне по-дълбоко в себе си. 
    При срещите с психолога се работи на три нива - мисловно, емоционално и поведенческо, с идеята не само да разберем защо и как се случват нещата, но и за да търсим алтернативи на поведението и за да изработим нови умения за справяне в живота.
     
    Понякога, хората се обръщат към психолог или психотерапевт, с очакването да получат съвет за конкретна ситуация. Това не е психологическа помощ. Защото психологическото консултиране е съпричастие и сътрудничество. Ролята напсихолога е да ви придружи във вашето търсене, така че да активирате собствените си ресурси и да намерите най-доброто за вас решение. Психологът ще съумее да ви покаже една друга позиция, ще ви помогне да откриете какво не работи, кое е слабото място в това, което правите. Благодарение на това може да се очаква, че ще развиете увереност, любов и внимание към себе си, ще станете по-добри хора, по-зрели родители, по-ефективни професионалисти. 
     
    Приветствам всеки, който въпреки разочарованията, несигурността и страховете си, се отправя на дългото пътешествие към себе си. От собствен опит зная, че усилията дават вдъхновяващи резултати. 
    Първата среща с нас представлява разговор, в който клиент и психолог се споразумяват за темата, по която ще работят, честотата и продължителността на сесиите, начина на работа. Психологическото консултиране не би имало ефект без партньорството между клиента и психолога. Клиентът заедно с психолога изследва механизмите на поведението си, за да  бъде по - мотивиран, успешен, емоционално  стабилен, за да се справя по-добре със самотата, отхвърлянето, агресивността, гнева, тъгата, тревожността, депресията... Ние уважаваме мнението на клиента и не отиваме по-далеч от там, където той иска да ни отведе. Сесиите, името на клиента и поводът за идването при психолога са поверителни.
     
    Психологическият кабинет работи с предварително записване по телефона или е-мейла.
    Продължителността на една сесия е 50 минути.

Последни албуми

Последно добавени клипове

Все още няма добавени видео клипове в тази група.

Най-активни

Може да харесате тези групи

Стена

  • Петя Билева
    Петя Билева се присъедини към група Психологическа терапия и консултации
    • 29 май 2015 г.
Няма повече публикации за показване.