Праскови
Как да ги изберем?
Търсете ароматни праскови, които нямат петънца и са нито много меки, нито много твърди на допир.
Как да ги съхранявате?
Добре е прасковите да стоят в пластмасова кутия за съхранение или торбичка. С най-добро качество ще останат до петия ден в хладилника. Преди да ги сложите на хладно, те трябва да са узрели.
Edna рецепта с праскови ТУК
Череши
Как да ги изберем?
Търсете сочни, топчести и задължително тъмно червени черешки. Ако дръжките са ярко зелени, това е знак, че плодът е свеж и здрав.
Как да съхраняваме?
Можете да държите черешите в хладилника до 10 дни в метална купа. Измийте ги точно преди консумация. Избягвайте да ги държите в по-топли пространства, защото ще омекнат и ще започнат да се развалят.
Edna рецепта с череши ТУК
Диня
Как да я изберем?
Търсете тежки дини без натъртвания по кората. Когато почукате с пръст по повърхността на плода, трябва да чуете кух звук. Това е знак, че динята не е куха отвътре, а е сочна и сладка.
Как да я съхраняваме?
Неразрязаната диня може да се задържи до 20 дни в хладилника. Ако искате да запазите едно парче, поставете го в херметически затворена стъклена или палстмасова кутия и съхранявайте до една седмица.
Edna рецепта с диня ТУК
Сини сливи
Как да ги подберем?
Подбирайте сливи, които са едноцветни. Зленикавите или жълтеникави петънца по повърхността са знак, че плодът не е добре узрял.
Как да ги съхраняваме?
Сливите могат да стоят в хладилник до една седмица, но не бива да узряват там.
Съвет от Edna за това как да се справим със синузита с помощта на сините сливиТУК
Малини и къпини
Как да ги подбираме?
Търсете малини, които са ярко червени и къпини, които са почти черни. Избягвайте плодчетата да бъдат омекнали, това е знак, че са започнали да гният.
Как да ги съхраняваме?
Винаги измивайте къпините и малините преди консумация, а не преди да ги сложите в хладилника. Ако решите да замразите известно количество –използвайте херметически затворена кутия.
Edna рецепта с малини ТУК
Боровинки
Как да ги подбираме?
Избирайте боровинки, които са твърди и духи на допир. Те трябва да бъдат тъмно сини и покрити с лек сребрист филм.
Как да ги съхраняваме?
Те също трябва да бъдат съхранявани не повече от една седмица в хладилник и да бъдат мити непосредствено преди консумация.
Edna рецепта с боровинки ТУК
Авокадо
Как да го подбираме?
Авокадото трябва да бъде леко меко на допир, но е по-добре да бъде подбирано по-неузряло. Ако го оставите няколко дни на стайна температура, ще е отлично за ядене.
Как да го съхраняваме?
Не прибирайте само парчета авокадо в хладилника, защото те ще потъмнеят до няколко часа. По-добре е авокадото да бъде цяло и на хладно – така трайността му достиха до пет дни.
Edna диетична рецепта с авокадо ТУК
Смокини
Как да ги подбираме?
Най-важният и лесен критерии за познаване на хубавата смокиня, е нейният аромат. Плодът трябва да е средно твърд и в капковидна форма.
Как да ги съхраняваме?
Издържат до пет дни в хладилник, ако няма влага и са напълно узрели.
Edna рецепта със смокинки ТУК
Киви
Как да го подбираме?
Най-добре е кивито да бъде средно твърдо. В никакъв случай не купувайте меко киви, тъй като е възможно да е изгнило отвътре и дори да нагарча.
Как да го съхраняваме?
Съхранявайте кивито непокрито и в хладилник до седем дни.